hamilelik belirtileri
hamilelik belirtileri

Hamile kalmaya kalmak için gerçekten can atarken herhangi bir yeni hamilelik belirtileri kalbinizin çarpmasına neden olabilir. Bu ay sizi bekleyen bir çift pembe çizgi olup olmadığını beklemek canınızı sıkabilir. Her sancıyı, krampı hamile olduğunuza yorabilirsiniz.

Kadın doğum uzmanlarının yardımıyla hamileliğin en yaygın erken belirtilerini, bunların neden olduğunu ve ortaya çıkabilecek herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için neler yapabileceğinizi açıklıyoruz. (Dürüst olalım, hamilelik belirtileri her zaman çok iyi hissettirmez.)

hamilelik belirtileri

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Erken gebelik belirtilerinin ne zaman başladığına dair kesin ve hızlı bir kural yoktur. Bazı kadınlar gebeliğin ilk erken belirtilerini gebe kaldıktan bir veya iki hafta sonra fark etmeye başlayabilirken, diğerleri belirtileri adet döneminiz başladığından dört veya beş hafta sonra hissetmeye başlar. Bariz bir şekilde geç, hatta hamileliğin daha da ilerisinde. Journal of Clinical Epidemiology’de yayınlanan bir araştırmaya göre, kadınların çoğu (yüzde 59) beşinci veya altıncı haftalarında hamilelik belirtilerini başlangıcını yaşarken, yüzde 71’i altıncı haftanın sonunda ve yüzde 89’u sekizinci haftada hamilelik belirtilerini görmeye başlar.

Unutmayın her kadın hamileliğe giden kendine özgü bir yoldadır, bu nedenle semptomlar ve zamanlama değişebilir. Gebeliğin erken belirtilerini hemen veya daha sonra hamilelikte hissetmeye başlayın, endişelenmeyin. Bütün kadınlar farklıdır ve erken gebelikte aynı semptomları yaşamazlar. Ayrıca ikinci hamileliği ilkinden farklı olabilir. Ve tabii ki, sırf hamilelik belirtisi olarak yorumlanabilecek bir şey yaşadınız diye hamile olduğunuz anlamına gelmez. Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız en iyi seçenek bir hamilelik testi yapmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi çekebilir

Hamilelikte Kullanılmaması Gereken Makyaj Malzemeleri

Hamilelikte kullanılmaması gereken, bebeğinize zarar verecek makyaj malzemeleri vardır. Bu nedenle hamileyken kullanmamanız gerekenler var.

Hamilelikte Saç Boyamak Bebeğe Zarar Verir mi?

Hamileliğin erken dönemlerinde annelerin saçını boyamaları bebeğe ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle hamileyken saç boyamayı takip edin.

Hamilelik Belirtisi: Kasıklardaki Etkiler

Hamilelik belirtisi olarak en yaygın olarak Kasıklardaki etkiler göz önünde bulundurulur. Etkilere göz atılarak hamilelik anlaşılabilir.

Dördüncü Trimester Değerlendirmesi

Dördüncü trimester değerlendirmesi, bir gebelik sürecinin sonuna doğru yapılan bir tür muayene ve değerlendirmedir.